De iure,de facto,per analogiam-je to možne?!

Autor: Miroslav Mikuš | 2.2.2018 o 21:55 | Karma článku: 1,05 | Prečítané:  146x

Pri výročí,05.03.2018,to je naplnilo sa dvadsaťsedem rokov,kde si dovolím ako blogger sa s občanmi SR podeliť s vlastnou skúsenosťou s ,,dotykmi,, so slovenským trestným poriadkom a trestným zákonom,  s dopadom na moju osobu.  

Dna 05.marca 1991,som bol v Prahe,pri obchodnom jednaní zatknutý, prevezený do budovy Polície u Dvoch levov v Bratislave,obvinený z trestného činu podvodu paragraf 250 trestný zákon, mestským prokurátorom v Bratislave, umiestnený do väzby. Dovolím si na úvod citovať z Uznesenia Krajského súdu v Bratislave, str. 17 citujem" .. pokiaľ ide o prieťahy konania, v tomto smere súd na strane obžalovaného Miroslava Mikuša nezistil nijaké podstatné a závažné skutočnosti. Súd nezistil žiadne kroky či už z jeho strany, resp. jeho obhájcov o urýchlené ukončenie veci. Na druhej strane prieťahy možno konštatovať na strane štátnych orgánov, nakoľko boli zistené podstatné a závažné nedostatky. Prokurátor podal obžalobu (po štvrtýkrát) zjavne s úmyslom presunúť zodpovednosť za neúmernú dĺžku konania na súd, pričom je práve tým orgánom, ktorý dozerá nad zachovaním zákonnosti v prípravnom konaní a v rámci toho vydáva pre vyšetrovateľov záväzné pokyny. Keďže posudzovaná vec nie je náležite objasnená tak, ako to prikazuje ustanovenie § 2 ods. 5 Tr. poriadku, vyžadovalo by sa ďalšie dokazovanie..."

Vážený občan, ako sociológ vyštudovaný som nikdy nepredpokladal, že niečo také v našej justícii je možné. preto že je to možné, tak si dovoľujem Vás osloviť jedenkrát do týždňa, tak aby som vyvolal u Vás záujem, kritické postoje k súčasnému stavu slovenskej justície. Na každé otázky, aj tzv. na telo vám odpoviem pravdivo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Oheň v Pjongčangu uhasili snehové vločky, olympijskú štafetu prebrala Čína

Zimné olympijské hry 2018 sú definitívne ukončené.

SVET

Holandsko sa mení na narkoštát. Polícia nezvláda boj s kartelmi

Veci, vďaka ktorým je Holandsko úspešné, uľahčujú život aj kartelom.


Už ste čítali?