De iure,de facto,per analogiam-je to možne?

Autor: Miroslav Mikuš | 29.3.2018 o 21:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  135x

Vyjadrujem sa k dokumentu, Sťažnosť, ktorú som osobne podal  11.03.2002 na generálnu prokuratúru SR a k otázke,prečo trestné stíhanie   trvalo tak dlho 19 rokov.

V zmysle príslušného paragrafu Trestného poriadku som podal sťažnosť proti uzneseniu Krajskej prokuratúry Bratislava, osobne  na Generálnu prokuratúru k rukám JUDr. Hanzel. Musím smutne konštatovať, že o mŕtvom len dobre, žiaľ ja nemôžem dobre spomínať, pretože generálny prokurátor JUDr. Hanzel mi na túto sťažnosť  nikdy neodpovedal. V svojej sťažnosti som rozpísal môj smutný  príbeh trestného stíhania, čo si môžete prečítať v predchádzajúcom blogu. musím konštatovať, že prokuratúra ako inštitúcia, ktorá má svoje povinnosti a práva vymedzené v ústave Slovenskej republiky, v hlave o prokuratúre, v mojom konkrétnom prípade od vznesenia trestného stíhania priamo napomáhala ako dozorový prokurátor na všetkých úrovniach nedodržiavať zákon , predkladala účelové nepravdivé tvrdenia o spáchaní trestného činu, že som údajne ma l podviesť 56 ľudí. Za celý ten čas, 19 rokov prokuratúra ako orgán štátnej moci, ktorý má miesto v trestnom poriadku presne stanovené toto nedodržala a nedokázala predložiť jediný relevantný dôkaz, že som skutok podvodu na ľuďoch spáchal. Pri každej obžalobe ( podaná 4krát) nikdy táto žaloba neobsahovala jediný relevantný dôkaz mojej viny. Krajský súd v Bratislave, keď Krajská prokuratúra v Bratislave podala túto nezákonnú obžalobu, ju predbežne podľa zákona prejednal a na predbežnom prejednaní obžaloby túto nikdy (4krát) neprijal. Je pravdou , že náš ak starý trestný poriadok a ani novelizovaný trestný poriadok takúto situáciu nepozná, že 4krát obžaloba nie je prijatá súdom. Podľa logiky práva a spravodlivosti Krajský súd v Bratislave mal tak sám od seba zastaviť trestné stíhanie. Viem, že tých 19 rokov mi už nikto žiadnym spôsobom nevráti. Píšem o tom len preto, aby občan Slovenskej republiky nebol ľahostajný k stavu súdnictva a prokuratúry a zaujímal sa, aký je ten konkrétny stav v súčasnosti.  Nádejám sa, že ľudia na námestiach vrámci Slovenskej republiky, budú klásť politikom, poslancom v NR SR, vláde SR otázky, žiadajúc na ne odpovede, čo urobia preto, aby sa toto už nemohlo diať. Nie som jediný takto postihnutý. Mám konkrétny zoznam ľudí nespravodlivo trestne stíhaných ( vyše 100)  a rozhodnutia Štrasburského súdu, ktoré zjavne dokazujú, že došlo k súdnym prieťahom v SR.

Vyjadrím sa aj k tomu ako je to možné, že súd strpel tých 19 rokov taký stav zo strany prokuratúry. Jednoznačne už pri druhom prejednaní obžaloby a jeho zamietnutí na predbežnom prejednaní obžaloby súdom mal zaviazať prokuratúru rozhodnutím, že ak v novej obžalobe nebudú predostreté dôkazy  mojej viny, objektívne, subjektívne ako to požaduje trestný zákon a trestný poriadok ak de iure, tak de facto, tak zo zákona musí zastaviť trestné stíhanie. Žiaľ súd tak nekonal a má spolupodiel viny na tom, že to trvalo 19 rokov. Nádejám sa, že pripravované zmeny Ministerstvom spravodlivosti začaté JUDr. Žitňanskou pod kontrolou , za nové otvorené súdnictvo, už nedopustia, aby v trestných veciach, nech sú akokoľvek zložité,  netrvali dlhšie ako 7 rokov.

Číslo 7 má aj biblický význam. 7 rokov je dostatok času ustáliť vinu alebo nevinu človeka. Ostatný čas navyše je manipuláciou s ľudskou dôstojnosťou a osobnosťou. Nádejám sa , že som bol jasný , stručný, konkrétny a pravdivý. Očakávam konkrétne otázky k veci.

Pokojný zelený štvrtok, kedy pred 2018 rokmi Ježiša Krista v mene spravodlivosti vyzliekli             donaha, bičovali, týrali a hrali los o jeho odev. Kristus svojim mlčaním ,tých čo zákony tvorili ,usvedčil zo zjavného farizejstva, lebo svojou snahou dodržiavať zákon sami neuznali, že ide o Spasiteľa, ktorý povedal o Judášovi, o tom čo zradil, že lepšie by mu bolo sa nenarodiť. To patrí medzi tajomstvo týchto dní spásy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.

ŽENA

Deti generácie Z začínajú odmietať sociálne médiá. Prečo?

Strácajú záujem a nechcú byť nonstop online.


Už ste čítali?